Katowickie lotnisko w Pyrzowicach

 ›  › Katowickie lotnisko w Pyrzowicach

Autotechnika

Katowickie lotnisko w Pyrzowicach

Katowickie lotnisko w Pyrzowicach
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

W swoim dzisiejszym artykule przyjrzę się kolejnemu z polskich portów lotniczych. Nie mamy ich przecież tak wiele, żeby nie zauważyć katowickiego lotniska w Pyrzowicach. Katowickie lotnisko jest centralnym portem lotniczym na Górnym Śląsku. Lotnisko Pyrzowice jest drugim pod względem wielkości (po krakowskich Balicach) regionalnym portem lotniczym w naszym kraju. W styczniu 2009 roku zmieniono nazwę portu na Katowice Airport.

Pyrzowice wydają się być bardzo funkcjonalnym lotniskiem. Dobry dojazd, w pobliżu parking lotnisko – to wszystko sprawia, że Pyrzowice są uważane za porty na międzynarodowym poziomie.

Zacznijmy jednak od początku i przyjrzyjmy się szczegółowej specyfikacji nowego Katowice Airport. Celem lotniska jest obsługa całej aglomeracji katowickiej oraz pobliskich miast. Bezpośrednie połączenia z innymi śląskimi oraz małopolskimi miastami sprawiają, że z katowickiego lotniska korzysta bardzo wielu klientów. Wspomnijmy tutaj chociażby połączenia Pyrzowic z Katowicami, Krakowem, Częstochową oraz Gliwicami. Same Pyrzowice są oddalone o 30 km od Katowic. Takie usytuowanie poza metropolią pozwala na uniknięcie katowickich korków.

Pyrzowice wyróżniają bardzo dobre warunki atmosferyczne. Jest to spowodowane przede wszystkim wysokim usytuowaniem portu lotniczego. Bardzo rzadko dochodzi tutaj do problemów z wylotami. Pyrzowice wyróżnia nie tylko dobry dojazd, ale również bardzo duży lotnisko parking w pobliżu portu. Co to znaczy, wiedzą zapewne warszawiacy. Tam notoryczne korki i problemy z dojazdem już skutecznie zniechęcają nas do latania. Do tego oczywiście dochodzi problem braku terenu typu parking lotnisko.

Podobne wpisy na temat motoryzacji:

Katowickie lotnisko w Pyrzowicach Reviewed by on środa, Sierpień 29th, 2018 .

W swoim dzisiejszym artykule przyjrzę się kolejnemu z polskich portów lotniczych. Nie mamy ich przecież tak wiele, żeby nie zauważyć katowickiego lotniska w Pyrzowicach. Katowickie lotnisko jest centralnym portem lotniczym na Górnym Śląsku. Lotnisko Pyrzowice jest drugim pod względem wielkości (po krakowskich Balicach) regionalnym portem lotniczym w naszym kraju. W styczniu 2009 roku zmieniono nazwę

ABOUT AUTHOR /