Podesty ruchome

 ›  › Podesty ruchome

BMW technik

Podesty ruchome

Podesty ruchome
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

podesty-ruchome-8Gdy nakazujemy pracownikom wykonać jakiekolwiek prace na wysokości,  to powinniśmy zapewnić im odpowiednie warunki pracy i właściwy poziom ich bezpieczeństwa. W wielu sytuacjach doskonale sprawdzają się tradycyjne rozwiązania, takie jak rusztowania, ale lepiej zdać się przy tego typu pracach na podesty ruchome. Nie musimy od razu kupować takiego podnośnika, na rynku jest wiele firm oferujących możliwość ich wypożyczenia. Zanim jednak zdecydujemy się na to rozwiązanie, warto poznać poszczególne typy podestów i ich zastosowania.
Podesty ruchome można zasadniczo podzielić na dwie grupy, wykorzystywane do prac w pomieszczeniach i te stosowane w pracach zewnętrznych. Do wykonywania zadań wewnątrz pomieszczeń np. magazynowych czy w zakładach produkcyjnych używa się podesty ruchome nożycowe lub teleskopowe o napędzie elektrycznym. Dzięki temu można uniknąć szkodliwych spalin, a dodatkowo takie podnośniki generują wyjątkowo niski poziom hałasu. Są także wyposażone w ogumienie które nie niszczy podłóg w pomieszczeniach. Podesty ruchome do prac w terenie są z kolei wyposażone w mocne silniki spalinowe i opony umożliwiające im poruszanie się w praktycznie każdym terenie gdzie trzeba wykonać prace na wysokości, takie jak np. naprawa linii energetycznych.

Podobne wpisy na temat motoryzacji:

Podesty ruchome Reviewed by on poniedziałek, Grudzień 19th, 2016 .

Gdy nakazujemy pracownikom wykonać jakiekolwiek prace na wysokości,  to powinniśmy zapewnić im odpowiednie warunki pracy i właściwy poziom ich bezpieczeństwa. W wielu sytuacjach doskonale sprawdzają się tradycyjne rozwiązania, takie jak rusztowania, ale lepiej zdać się przy tego typu pracach na podesty ruchome. Nie musimy od razu kupować takiego podnośnika, na rynku jest wiele firm oferujących

ABOUT AUTHOR /