Tachodrive

 ›  › Tachodrive

BMW g7

Tachodrive

Tachodrive
1 vote, 3.00 avg. rating (69% score)

tachodrive-3Pracodawcy często mają tendencje do nadmiernego wykorzystywania pracowników i wyciskania z nich siódmych potów. Nadgodziny, coraz to nowe obowiązki, nienormowany czas pracy, problemy z wydawaniem pozwoleń na urlopy, naciski by przychodzić do pracy nawet będąc chorym – to wszystko źle odbija się na zdrowiu psychicznym i fizycznym pracownikom.

Dlatego też tworzą się związki zawodowe czy powstają regulacje, mające za zadanie chronić interesy pracowników.

Jedną z grup zawodowych narażonych niegdyś na naciski ze strony pracodawców byli kierowcy ciężarówek oraz autobusów. Dostawcom zależało, aby ich towar jak najszybciej dotarł do odbiorców i wysyłali kierowców w dalekie trasy, dając nierealne terminy, zmuszające do wycieńczającej jazdy.

Aby temu zapobiec i ukrócić ten proceder, wprowadzono urządzenia typu Tachodrive, które rejestrują czas pracy kierowców oraz odpoczynek. Powstały wytyczne, które normują czas jazdy i nie mogą być one przekroczone pod groźbą kar. Tachografy obowiązkowo muszą być w każdym takim pojeździe.

Podobne wpisy na temat motoryzacji:

Tachodrive Reviewed by on czwartek, Październik 27th, 2016 .

Pracodawcy często mają tendencje do nadmiernego wykorzystywania pracowników i wyciskania z nich siódmych potów. Nadgodziny, coraz to nowe obowiązki, nienormowany czas pracy, problemy z wydawaniem pozwoleń na urlopy, naciski by przychodzić do pracy nawet będąc chorym – to wszystko źle odbija się na zdrowiu psychicznym i fizycznym pracownikom. Dlatego też tworzą się związki zawodowe czy

ABOUT AUTHOR /