Warto znać wartość swojego pojazdu

 ›  › Warto znać wartość swojego pojazdu

Autotechnika

Warto znać wartość swojego pojazdu

Warto znać wartość swojego pojazdu
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Warto wiedzieć, że posiadając polisę niezbędna może stać się się wycena pojazdu. Przy obecnym natężeniu ruchu na drogach o wypadek w dzisiejszych czasach jest co raz łatwiej. Może zdarzyć się sytuacja, że nasz samochód zostanie uszkodzony, a w takiej sytuacji należy się odpowiednie odszkodowanie dla osób mających polisę ubezpieczeniową.

Znajomość wartości naszego pojazdu pozwoli na ocenę, czy zadośćuzcynienie zaproponowane przez firmę ubezpieczeniową jest na odpowiednim poziomie i możliwa będzie bezproblemowa likwidacja szkód. Znane są sytuacje, że ubezpieczyciele zaniżają wartość pojazdu, aby zaproponować poszkodowanemu zaniżone odszkodowanie. Takie sytuacje są co raz częstsze, ponieważ firmom ubezpieczeniowym zdarza się oferować swoim klientom mniejsze zadośćuczynienia, niż się oni tego spodziewają i mniej niż jest im to należne. Dokonujący takiej wyceny rzeczoznawca w sposób profesjonalny jest w stanie odpowienio wycenić rzeczywistą wartość pojazdu. Podczas takiej wyceny powinien wykonać dukumentację zdjęciową pzedstawiającą wszystkie istotne elementy wpływające na wartość pojazdu.

Posiadając taką dokumentację osoby ubiegające się o uzyskanie odszkodowania mają zdecydowanie większe szanse na uzyskanie zadośćuczynienia z tytułu poniesionej szkody. Może się ona również okazać przydatna w sytuacji, gdy w badaniu sprawy uczestniczy rzeczoznawca dokonujący analiz i porad technicznych oraz przykładowo określający rzeczywistą wartość szkody. Dobrze jest odpowiednio wcześnie pomyśleć nad określeniem wartości swojej własności aby na przyszłość oszczędzić sobie kłopotów związanych z uzyskiwaniem odszkodowania w przypadku zaistnienia szkody.

Podobne wpisy na temat motoryzacji:

Warto znać wartość swojego pojazdu Reviewed by on środa, Sierpień 29th, 2018 .

Warto wiedzieć, że posiadając polisę niezbędna może stać się się wycena pojazdu. Przy obecnym natężeniu ruchu na drogach o wypadek w dzisiejszych czasach jest co raz łatwiej. Może zdarzyć się sytuacja, że nasz samochód zostanie uszkodzony, a w takiej sytuacji należy się odpowiednie odszkodowanie dla osób mających polisę ubezpieczeniową. Znajomość wartości naszego pojazdu pozwoli na

ABOUT AUTHOR /